ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną noclegi Świeradów Zdrój powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Zabytki Świeradowa Zdroju - Świeradów Zdrój zabytki

Zabytki Świeradowa Zdroju [1678]

Miasto ma bogatą historię i w związku z tym wiele zabytkowych obiektów, wpisanych na listę Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Warto je zobaczyć, ponieważ stanowią główne atrakcje uzdrowiska. Wiele budynków, pensjonatów i willi należy do zabytków, większość z nich powstała w XIX wieku, ale są również starsze – np. z XVIII wieku.  Sam zespół uzdrowiskowy to kompleks zabytkowych budynków. Dom zdrojowy powstał w 1899 roku, składa się z dwóch części połączonych przepiękną halą spacerową, w której odbywają się różne imrezy. Zabytki Świeradowa Zdroju to również jego okolica którą warto zwierdzić.


Ponadto ciekawymi zabytkami są kościół parafialny p.w. Podwyższenia Krzyża w Czerniawie, młyn wodny z 1890 roku z oryginalnym wyposażeniem (Czarci Młyn), kościół p.w. świętego Józefa z XIX wieku czy łazienki Leopolda z lat 1838-39. Do zabytków należy też schronisko na Stogu Izerskim, wybudowane w stylu śląsko-łużyckim.


Warto zarezerwować sobie trochę czasu, zaopatrzyć się w mapę, aparat fotograficzny i wyruszyć na poznanie historii Świeradowa Zdroju.

Zobacz również    Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

    ONLINE 18 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
    Strona wygenerowana w 0.036 sek.